KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15649271

nr 1564 9271

Gösta Wesström

(1888-1981), Sverige

Oljemålning, Utsikt över Ljungan. Signerad och daterad 1949. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 34,5x43 cm

Gösta Wesström, svensk målare född 1888, död 1981 .

Utrop:

500 kr

måndag 18 september 2023
kl 19:01:49

Gösta Wesström

Läs mer om Gösta Wesström